Αποτελέσματα Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του 2ου ΓΕ.Λ. Πρέβεζας για τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στην Αθήνα (14/12/2023 έως 16/12/2023)

Για την τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή του Σχολείου μας στην Αθήνα, η οποία έχει προγραμματισθεί για την περίοδο από την Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου έως το Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023, παρελήφθη η παρακάτω οικονομική προσφορά για τη μετακίνηση και τρεις διανυκτερεύσεις των μαθητών και συνοδών:

Α) Connection Travel: 119,00 € ανά μαθητή

Η επιτροπή που συγκροτήθηκε για την αξιολόγηση των προσφορών (Πράξη 14η/28-11-2023) συνεδρίασε την Τρίτη 28 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 14.00΄ μ.μ. αποτελούμενη από τη Διευθύντρια του Σχολείου κ. Παπαμιχαήλ Σ., τον Υποδιευθυντή του Σχολείου κ. Γεωργίου Α.,  τον εκπαιδευτικό κ. Κατσανάκη Α., και δύο μαθητές της Β΄ τάξης και αποφάσισε, εξαιτίας του ότι η εκδρομή αφορά σε προγραμματισμένη επίσκεψη μαθητών του Σχολείου στη Βουλή των Ελλήνων την 16η Δεκεμβρίου, να μην προβεί σε επαναπροκήρυξη της πρόσκλησης λόγω περιορισμένου χρόνου αλλά να αναθέσει την τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στο τουριστικό γραφείο Connection Travel επιλέγοντας την οικονομική προσφορά 119,00 € ανά μαθητή (Ξενοδοχείο: Boss boutique Athens 5*) με το αιτιολογικό ότι πληροί τις προϋποθέσεις που ετέθησαν από το σχολείο για την ασφαλή μετακίνηση και παραμονή των συμμετεχόντων στην εκδρομή.