ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 14/3/2024

Η Διεύθυνση  και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου  ΓΕ.Λ. Πρέβεζας  συγχαίρουν την ομάδα βόλεϊ αγοριών  του Σχολείου, για την πρόκρισή  της στη Γ3 φάση του πανελλήνιου σχολικού πρωταθλήματος  βόλεϊ μετά τη νίκη της επί του 2ου  ΕΠΑ.Λ. Πτολεμαΐδας με 2-0 σετ .

Είχε προηγηθεί η  νίκη  επί του 2ου  ΓΕ.Λ. Άρτας με 2-0 σετ, καθώς και η νίκη επί του 5ου  ΓΕ.Λ. Ιωαννίνων με 2-0 σετ.

Η ομάδα μας στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει την νικήτρια ομάδα του αγώνα μεταξύ του 3ου ΓΕ.Λ. Αλεξανδρούπολης (Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης) και του Ελληνικού Κολλεγίου Θεσσαλονίκης (Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας), αγώνα που θα κρίνει την ομάδα που θα συμμετέχει στο Final 4 του σχολικού πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στην Κύπρο.

Η Διεύθυνση του 2ου ΓΕ.Λ. Πρέβεζας